165

7 lutego młodziczki Lidera zagrały w Winnicy zaległe spotkanie  z koleżankami z Płocka. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i taki był. Do dwunastej minuty (7:5 dla Winniczanek) walka była bardzo zacięta. Kolejne minuty to budowanie przewagi przez gospodynie i do szatni liderki schodziły prowadząc 18:10. Był to efekt wspaniałej gry zarówno w ataku jak i obronie.

Druga połowa przy tak wysokim prowadzeniu zawsze jest niewdzięczna, bo potrafi uśpić czujność. Tak tez było na jej początku gdy szybko tracimy dwie bramki i dodatkowo nie wykorzystujemy rzutu karnego. Parę korekt i wracamy na nasze dobre „tory”.  Już pięć minut później wygrywamy 25:13. Do końca spotkania gramy bardzo widowiskowo, robimy bardzo dużo przechwytów i wyprowadzamy „piorunujące” kontry. W końcówce potyczki na boisku ku uciesze licznie przybyłych kibiców, wśród których oprócz Rodziców był również Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Zaręba walczyły nasze maluchy z klasy piątej i czwartej.  Dla nich to wielkie przeżycie a dla Oli Gołębiewskiej która zdobyła bramkę to dodatkowy powód do dumy. Ostatecznie wygrywamy 36:22. Jak widać przy tak małym budżecie można walczyć z dużymi i znanymi ośrodkami piłki ręcznej. Brawo dziewczęta. Teraz czas na feryjny odpoczynek.

Na koniec dzieciaki i goście mogli zajadać się wspaniałymi ciastami przygotowanymi przez Panią Gizińską i Panią Gołębiewską. Teraz czeka nas w pierwszym tygodniu ferii odpoczynek ale już w drugim rozpoczynamy przygotowania do kolejnych meczów ligowych oraz rozgrywek szkolnych, które już 26 lutego rozpoczynają się w winnickiej szkole.

Skład zespołu:

Sylwia Kowalska, Wiktoria Olkowska (1 bramka), Karolina Królak (10), Oliwia Pniewska (9), Maja Gizińska (7), Klaudia Światkowska (7), Ela Mierzejewska, Oliwia Dłutowska, Olga Gołębiewska (1), Czyżewska Kinga, Berent Martyna, Rzeczkowska Wiktoria, Kinga Krawczyk, Czyżewska Natalia (1). Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Podziękowania za wsparcie Winnickich piłkarek ręcznych dla Pana Wojciecha Jamiołkowskiego z Zakładu Mleczarskiego w Winnicy, Pana Stefana Winnickiego właściciela sklepu Topaz w Winnicy oraz Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy.

Jak widać dziewczęta i ich postawa warte są każdego wsparcia. Ponieważ tak duża sportowa aktywność po prostu kosztuje liczymy na pomoc zarówno od wszelkich instytucji jak i firm. W lipcu jedziemy na największy festiwal piłki ręcznej do włoskiego Teramo, gdzie występują zespoły ze wszystkich kontynentów. Jest to bardzo kosztowny wyjazd i liczymy na pomoc naszych przyjaciół bez których nasze funkcjonowanie byłoby niemożliwe. Możliwość zareklamowania firmy na tak wielkim turnieju jest czymś bardzo nobilitującym.