259

1 lutego mieliśmy zaszczyt wziąć udział w I Memoriale Stasia Wójcika, który stworzył i prowadził piłkę ręczną w Cegłowie. Stasio bo tak nazywaliśmy naszego przyjaciela, związany był z Winnicą ponad piętnaście lat, gdy zaczęliśmy wspólną współpracę. Były to lata wzorowej współpracy, opartej na wspólnym szacunku. Dzisiejsze Winniczanki pamiętają Pana Stasia ze wspólnych meczy i turniejów oraz wakacyjnych obozów w Rybnie.

W Memoriale oprócz Winniczanek grały dziewczęta z Varsovi Warszawa, z którą przez krótki czas Stasio również współpracował oraz dwa zespoły gospodyń z Cegłowa, które jeszcze półtorej roku temu prowadził Stasio. Tu nie ważne były wyniki oraz to, że młodsze dziewczęta grały ze starszymi. Liczyło się upamiętnienie tak wspaniałego człowieka jakim był Stasio. Nie wyobrażaliśmy sobie, że nas mogło tam zabraknąć i bardzo dziękujemy za zaproszenie i czujemy się wyróżnieni. Cała impreza była przygotowana wzorcowo, dzieci miały zapewniony słodki posiłek i każde wróciło z medalem i pamiątkową koszulką. Cieszymy się, że naszą grą mogliśmy uczcić pamięć naszego Stasia.

 

 

Skład zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Krajewska Karolina, Brzozowska Zosia, Inese Drewniak, Ostaszewska Marta, Maja Gizińska, Oliwia Pniewska, Oliwia Dłutowska, Karolina Królak.

Opiekunowie Tomasz Szeliga, Marzena Staniszewska-Szeliga.

 

Podziękowania za wsparcie Winnickich piłkarek ręcznych dla Pana Wojciecha Jamiołkowskiego z Zakładu Mleczarskiego w Winnicy, Pana Stefana Winnickiego właściciela sklepu Topaz w Winnicy, Wójta Gminy Winnica Pana Roberta Wróblewskiego oraz Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *