151

2 lutego rozpoczęliśmy mecze rewanżowe w mazowieckiej lidze młodziczek. Gościliśmy u siebie zespół z Radomia. Niestety panująca od ponad dwóch tygodni grypa nie pozwoliła nam tak jak chcieliśmy przygotować się do meczu i przetrzebiła nasz skład (zmusiła również do przełożenia dwóch spotkać poprzedniej rundy) zmuszając do zgłoszenia aż siedmiu zawodniczek z piątej i czwartej klasy (czyli trzy i cztery lata młodszych) ale nie zamierzaliśmy oddać spotkania bez walki.

Od pierwszego gwizdka mecz była bardzo ciekawy dla kibiców i bardzo zacięty. Dziewczęta grały bramka za bramkę a spotkanie obfitowało w wiele świetnych akcji. Dopiero na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy  Winniczanki odskoczyły na cztery bramki (13:9) ale przeciwniczki nie miały zamiaru odpuszczać i szybko zmniejszyły prowadzenie gospodyń do dwóch bramek 13:11 i taki wynik widniał na przerwie.

Lepiej druga odsłonę zaczęły przeciwniczki które po trzech minutach wyszły na prowadzenie 13:14. Gospodynie nie mogły wejść na „własne tory gry” aż do czterdziestej minuty gdy przegrywały 15:17. Kolejne sześć minut to popis Winniczanek które rzucając cztery bramki z rzędu, przy zerowej stracie wyszły na prowadzenie 19:17. Końcówka była bardzo emocjonująca. Każdy z zespołów nie wykorzystał po rzucie karnym a piłka zmieniała co chwilę „właściciela”. Ostatecznie Winniczanki wygrywają 19:18 i to w takim eksperymentalnym składzie z pomocą maluchów.

Brawo dziewczęta za pokazanie charakteru i grę do ostatniego gwizdka. Na koniec dzieciaki i goście mogli zajadać się wspaniałymi ciastami przygotowanymi przez Panią Królak i Panią Dłutowską.

7 lutego w piątek o godzinie 18:00 rozegramy zaległy mecz ligowy z pierwszej rundy z Zespołem z Płocka. Zapraszamy do Winnicy i liczymy na mecz walki o każdą bramkę.

Skład zespołu:

Sylwia Kowalska, Wiktoria Olkowska (4 bramki), Karolina Królak (4), Oliwia Pniewska (9), Maja Gizińska (2), Klaudia Światkowska, Olga Gołębiewska, Czyżewska Kinga, Berent Martyna, Śmietańska Joanna, Kopycińska Małgosia i Rzeczkowska Wiktoria. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Podziękowania za wsparcie Winnickich piłkarek ręcznych dla winnickiej mleczarni z Panem Wojciechem Jamiołkowskim na czele, Pana Stefana Winnickiego właściciela sklepu Topaz w Winnicy oraz Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy.