162

Dnia 19.01.2020r. jak co roku nasi Lisi biegacze wzięli udział w Biegu o Puchar Bielan na dystansie 5000m i Biegu Chomiczówki na dystansie 15000m. Bieg ten wpisał się już na stałe w kalendarz biegowy Lidera, co dostrzegli nawet sami organizatorzy jednego z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Pozdrawiając nas i witając się z nami na starcie. Marka Lider Winnica jest bardzo rozpoznawalna w Stolicy. Wszyscy wspominają mile uśmiechniętych biegaczy z Lisem i logo naszego głównego sponsora PRESIDENT na piersi.

          Ale przejdźmy już do meritum, w tegorocznej edycji wystartowało nas 6. Kilku wyjadaczy a i nowi zawodnicy, z werwą i chęcią do walki. W tym roku aura była bardzo łaskawa co motywowało Nas do walki. W biegu na 5000m wzięło udział naszych 3 zawodników. Nasz nowy, świetnie zapowiadający się zawodnik a zarazem debiutant na zawodach uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy (klasa 8a) Sebastian Rzemek  uzyskał świetny czas 21:54, co dało mu 9 miejsce w kat. 12-16 lat.  Marcin Banaszkiewicz nasz zdobywca pucharów wracający do formy popisał się czasem 20:42. Paweł Krawczyk ukończył dystans 5 km z czasem 22:42 a powracający do formy po długiej przerwie z wielkim zawzięciem Artur Kopka wbiegł na metę z czasem 24:17. Wielkie brawa za walkę.

 

Na dystansie 15km wystartowało 2 naszych zawodników. Jacek Bryśkiewicz który startuje w Biegu Chomiczówki od niepamiętnych czasów ukończył zawody z wynikiem 1:05:34. Zasługujący na ogromny szacun Dariusz(Koń Arabski) Jakubowski uzyskał świetny czasem 1:05:03. Jest to wielkim osiągnięciem i dobrą prognozą na przyszłe starty naszego nowego Kompana z Winnicy.

 

           Zawodnicy Lidera czują już wiosnę i mają chęć na puchary. Ostrzą sobie zęby na kolejne starty a Bielańska Chomiczówka jest jak zwykle przedsmakiem tego co czeka nas w 2020r.

 

Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi za wspieranie winnickiego sportu.

Lisia piona dla Zakładu Mleczarskiego Winnica Sp. z o.o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *