191

W dniach 10-12 stycznia młodziczki Lidera Winnica wyjechały na turniej do Olecka. Zawody te traktowaliśmy jako wejście w kolejny etap przygotowań po dłuższej przerwie świątecznej. Przy braku Klaudii Światkowskiej która wyjechała na wymianę Erasmus i przy kontuzji Oliwi Pniewskiej, która nie mogła  w pełni  pomóc koleżankom, zmienialiśmy wielokrotnie ustawienia, co pokazało nam, że dziewczęta wspaniale prezentują się nie tylko na swoich pozycjach ale również na tych nowych np. bramkarka na obrocie czy obrotowa na rozegraniu. W nagrodę zabraliśmy również na turniej  trzy lata młodszą Olę Gołębiewską, która zdobyła swoje pierwsze bramki w zespole „starszaków”. W turnieju wystąpiło w nim trzynaście zespołów które w pierwszej rundzie podzielone były na trzy grupy.

My trafiliśmy na zespoły z Giżycka, Piaseczna II, Olecka I i Kowna II. Po bardzo ciekawym meczu pokonaliśmy koleżanki ze stolicy Mazur 21:7, następnie ekipę z Piaseczna 29:7. Kolejne dwa spotkania to potyczki z bardzo wymagającymi przeciwnikami. W pierwszym po zaciętej grze przegraliśmy z gospodyniami 13:17 a następnie ulegliśmy 12:16 (choć do przerwy przegrywaliśmy 4:12) koleżankom z Litwy. Były to bardzo udane spotkania i gdyby nie braki kadrowe wyniki byłyby jeszcze lepsze.   Zajmując trzecie miejsce w grupie walczyliśmy o miejsca 7-9. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy ekipę Piaseczna I 22:11 a w drugim koleżanki z Kowalewa 12:11 choć cały mecz prowadziły przeciwniczki. Cały turniej dał nam bardzo dużo pewności siebie, walczyliśmy z silnymi ekipami jak równy z równym pomimo dużych braków kadrowych. Świadczy to o ogromnych możliwościach naszych dziewcząt. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Maja Gizińska ale wszystkie dziewczęta zasłużyły na brawa.

Kolejność końcowa turnieju

 1. Karczew
 2. Litwa I
 3. Olecko I
 4. Zielonka
 5. Litwa II
 6. Białystok
 7. Winnica
 8. Kowalewo Pomorskie
 9. Piaseczno I
 10. Giżycko
 11. Piaseczno II
 12. Gołdap
 13. Olecko II

 

Skład zespołu:

Sylwia Kowalska, Olga Gołębiewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Ewelina Lisiecka. Opiekunowie Marzena Staniszewska – Szeliga i Tomasz Szeliga.

 

Podziękowania dla Państwa Mierzejewskich za pomoc w transporcie dzieci,

Panu Andrzejowi Zarębie Dyrektorowi ZPO w Winnicy

za życzliwe spojrzenie na szkolną absencję dziewcząt.

 

Sponsor sekcji piłki ręcznej

ZAKŁAD MLECZARSKI WINNICA Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *