163

8 grudnia młodziczki rocznik 2005-6 z Lidera Winnica rozegrały kolejny mecz w mazowieckiej lidze. Odwiedziliśmy koleżanki z Wilanowi Warszawa, z którymi graliśmy dwa razy w pierwszej rundzie. Pierwsze spotkanie w pełnym składzie po bardzo ciekawym meczu wygraliśmy na parkiecie przeciwniczek dwoma bramkami a rewanż na boisku kontry Warszawa bez Oliwi i Wiktorii przegraliśmy piętnastoma bramkami więc mieliśmy rachunki do wyrównania.

Teraz do trzynastej minuty pierwszej połowy spotkania choć nadal szwankowała skuteczność a naszych niewymuszonych błędów było bardzo dużo  gra była wyrównana. Przegrywaliśmy 5:6. W dwudziestej było 8:10 a na przerwę schodziliśmy przegrywając 9:12.

W przerwie ustaliliśmy co mamy zmienić w grze i po pierwszych dwóch akcjach drugiej odsłony spotkania wydawało się, że dziewczęta zrozumiały w czym tkwił błąd. Zagrały bardzo agresywnie w obronie, co poskutkowało dwoma przechwytami i szybko zdobytymi bramkami z kontrataku. Doszliśmy na jedną bramkę i… wróciliśmy do starej gry, bez zmiany tempa, pełnej niewymuszonych błędów i słabej skuteczności. Szybko zaowocowało to wynikiem 13:22 w trzydziestej siódmej minucie spotkania. Ostatecznie przegrywamy po pięćdziesięciu minutach 20:27 i jesteśmy na siebie źli za takie podejście do meczu. Nie tak mieliśmy poukładać sobie spotkanie i dziwi, że tak mało przegraliśmy grając po prostu słabo. Z drugiej strony jest to dowód na to jakie możliwości mają nasze dziewczęta i szkoda tylko, że ich nie wykorzystały. Plusy spotkania to dobra gra w drugiej połowie naszej bramkarki Sylwii oraz wszystkie wykorzystane karne przez Oliwię (8 w sumie aż 15 bramek) a z tym mieliśmy ostatnio dużo problemów. Głowy do góry i walczymy dalej.

Podziękowania dla Państwa Mierzejewskich za pomoc w transporcie naszych zawodniczek

Skład zespołu:

Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak (3), Oliwia Pniewska (15), Maja Gizińska (2), Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Kolejny mecz to wyjazd 15 grudnia do Zielonki i mamy nadzieję na dobry i zacięty mecz.