158

1 grudnia młodziczki rocznik 2005-6 z Lidera Winnica rozegrały pierwszy mecz u siebie w rundzie finałowej mazowieckiej ligi, gdzie rywalizuje osiem najlepszych zespołów. Naszym przeciwnikiem był zespół „Ochoty” Warszawa.

Po zeszłotygodniowym meczu w Radomiu pełnym walki i zwrotów akcji liczyliśmy na taki sam w Winnicy. Tak też było ku uciesze licznie przybyłych kibiców. Mecz od samego początku toczył się bramka za bramkę. Po dziesięciu minutach remis 6:6, po kolejnych dziesięciu 11:11. Dopiero w samej końcówce pierwszej odsłony udało nam się zdobyć trzy bramki z rzędu i to pomimo niewykorzystanego rzutu karnego przy stracie jednej i do szatni schodzimy prowadząc 14:12. Druga odsłona to dalej zacięte spotkanie i gra bramka za bramkę. Mamy bardzo dużo sytuacji rzutowych ale szwankuje skuteczność. Zamiast odskoczyć to cały czas wynik kształtuje się koło remisu. Na siedem minut przed końcem meczu remis 21:21. Niestety w kolejnych czterech minutach przespaliśmy parę sytuacji rzutowych, co wykorzystały nasze przeciwniczki i na trzy minuty przed końcem przegrywaliśmy 22:25. Nasze dziewczęta mają jednak charakter do walki i się łatwo nie poddają. Po chwili rzucamy bramkę na 23:25, przechwytujemy piłkę i wywalczamy karnego. Nawet to, że go nie wykorzystujemy nie podcina nam skrzydeł. Po chwili po pięknym przechwycie rzucamy bramkę na 24:25 i to przeciwnik zaczynał się denerwować. My natomiast dalej walczymy i mamy na pół minuty przed końcem rzut sam na sam na remis. Niestety nie zdobywamy bramki a przeciwnik w samej końcówce ma szczęście zdobywając bramkę, która nie powinna „wpaść” i ostatecznie wygrywa 24:26. Gratulacje dla koleżanek i opiekunów z Ochoty. Końcówka meczu jak i całe spotkanie trzymało w napięciu licznie przybyłych kibiców i to nas cieszy. Brawo nasze dziewczęta, jesteśmy z Was dumni. Super mecz. Podziękowania dla licznie przybyłych kibiców, wśród których była liczna grupa młodszych liderek, które chcą w przyszłości tak grać jak starszaki za wspaniały doping.  Trener dostał informacje, że za mało pracuje nad skutecznością i gdy to poprawimy to bramki same „przyjdą”.

 

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy z Panem Wójtem, Dyrekcji ZPO Winnica oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom jak firmy: „President” w Winnicy,  „Polmlek” w Pułtusku, „Topaz” w Winnicy, Bank Spółdzielczy w Winnicy, „Daria” w Winnicy, „Walkrys” w Winnicy, „Drogi i Mosty” w Kacicach, „Gerpol” w Pułtusku, „Isbud” w Pułtusku, „Białczak” w Pułtusku, „Limonka” w Pułtusku, „Glazbud” w Pułtusku, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, „Lenarcik” w Gotardach, „Budomur” w Pułtusku oraz „Agrochemik” w Pułtusku.

Podziękowania dla Pani Olkowskiej i Pniewskiej za wspaniałe ciasto dla dzieci i naszych gości.

Skład zespołu:

Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska (2 bramki), Karolina Królak (9), Oliwia Pniewska (8), Maja Gizińska (1), Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska (4), Olga Gołębiewska, Jessica Strauch, Kinga Krawczyk. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

 

Kolejny mecz to wyjazd 8 grudnia do Warszawy na mecz z Wilanowią.

Liczymy na równie dobry mecz jak nasze dwa poprzednie z Radomiem i Ochota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *