158

Od 25 do 27 października młodziczki Lidera Winnica wziął udział w Białymstoku w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej.

Wystartowało siedem zespołów a grały systemem „każdy z każdym”.

Nasz pierwszy mecz to potyczka z mistrzem Litwy, zespołem z Kowna. Od pierwszej minuty spotkanie było bardzo zacięte i ciekawe. Po pierwszej odsłonie niespodziewanie wygrywaliśmy 9:6. W drugiej nie mogliśmy „wstrzelić” się w bramkę przeciwnika. Nie wykorzystujemy dziesięciu „setek” i dwóch karnych a przeciwnik wprost przeciwnie, wykorzystuje wszystko, co ma. Ostatecznie przegrywamy 13:17, ale był to jeden z najlepszych meczy w naszym wykonaniu od czasu gdy bawimy się w piłkę ręczną. Zaszwankowała skuteczność ale sytuacje wypracowaliśmy. Wystarczy dodać, że Litwinki wygrały wszystkie swoje spotkania a drugi zespół turnieju, gospodynie z Białegostoku pokonały aż 27:12.

Drugie piątkowe spotkanie to zwycięstwo 18:12 z koleżankami z Kontry Warszawa, ale widać było ile sił kosztował nasze dziewczęta mecz z Litwinkami.

W sobotę dwa pierwsze mecze przegrywamy, (z Białymstokiem 14:18 i Ulanem -majoratem 14:19) i widać po grze, że nadal mamy „w głowach” pierwsze spotkanie z Litwinkami. Pomimo, że gramy tylko na ok 30% swoich umiejętności, to walczymy jak równy z równym z tak utytułowanymi przeciwniczkami. Ostatni sobotni mecz to zwycięstwo nad drugim zespołem z Białegostoku 17:10.

W sobotni wieczór, po ciężkich wybraliśmy się zwiedzić stare miasto w Białymstoku oraz zjeść zasłużoną pizze.

W niedzielę czekał nas ostatni mecz w turnieju z zespołem z Lublina. Na początku nie mogliśmy jakoś „wejść” w spotkanie. Błąd za błędem i wynik do przerwy to 4:8 dla przeciwniczek. Do tego mecz był bardzo zacięty i walka toczyła się o każda piłkę. „Podkręcamy” obronę i w drugiej odsłonie pozwalamy przeciwniczkom rzucić tylko jedną bramkę przy sześciu naszych i wygrywamy 10:9. Dziewczyny pokazały uparte charaktery!!!

Kolejność końcowa turnieju:

  1. Kowno – Litwa
  2. Białystok
  3. Ulan – Majorat
  4. Winnica
  5. Lublin
  6. Warszawa
  7. Białystok SP50

Wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa. Oliwia Pniewska została królową strzelczyń turnieju z wynikiem 39 trafień, do najlepszej „siódemki” wybrana została Maja Gizińska a Karolina Królak otrzymała wyróżnienie z zespołu.

Jak widać mając wsparcie wielu osób nawet w tak małej miejscowości można stworzyć sport dzieci i młodzieży i to drużynowy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcji ZPO Winnica z Panem Andrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom: Zakład President w Winnicy z Panią Prezes Barbarą Rudnik, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma „Walkrys” Państwa Walendziewskich, Firma „Drogi i Mosty” Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Gierczaka, oraz „Isbud”, Piekarnia „Białczak”, Hurtownia „Limonka”, „Glazbud”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny „Lenarcik”, „Budomur”, „Agrochemik”.

 

Skład zespołu:

Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Sylwia Kowalska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska, Natalia Czyżewska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *