188

Dzień Dobry „Żółty Jesienny Lisie”! Miło znów cię zobaczyć 🙂

Po raz trzeci 20 października las w Łachoniu ugościł biegaczy i kibiców podczas crossowego biegu „Żółty Jesienny Lis” pod patronatem Lasów Państwowych. To właśnie dzięki Lasom Państwowym i Nadleśnictwu Pułtusk mogliśmy zorganizować ten bieg, który z roku na roku przyciąga coraz większe grono biegaczy. Lasy Państwowe wspierają biegających i zachęcają do aktywności w polskich lasach. Idea Lasów Państwowych bliska jest naszemu sercu i właśnie poprzez organizację biegu pragnęliśmy pokazać korzyści z uprawiania sportu w lesie.

Biuro zawodów  wystartowało o 9.30, gdzie zgłosiło się 54 zawodników, którzy tego dnia chcieli dogonić naszego jesiennego lisa. Wszechobecna zieleń, przepiękne jesienne słońce, świeże powietrze i cisza pozwoliły odprężyć  się biegaczom i naładować pozytywną energią przed 10 kilometrową trasą.  Do biegu „Mini Żółty Jesienny Lis” zgłosiło się 41 dzieci.

Punktualnie o godzinie 11:00 zawodnicy wystartowali w piękną leśną trasę. Już od początkowych metrów na prowadzenie wyszedł zawodnik klubu KS Przaśnik Przasnysz Rafał Smoliński, który po fantastycznym biegu nie dał najmniejszych szans rywalom i ukończył trasę jako pierwszy z czasem 35:29 !!! Rafała wynik jest nowym rekordem trasy, poprawionym o 7 sekund. Drugi na mecie z czasem 40:42 zameldował się Arkadiusz Żyła reprezentujący barwy klubu Nasielsk Baszta Team. Tuż za nim na metę jako trzeci wbiegł Michał Dąbrowski z czasem 40:50. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Jankowska z klubu Nasielsk Baszta Team z czasem 50:44. Miejsce drugie wywalczyła Angelika Długołęcka (czas 51:37). Na najniższym miejscu podium stanęła młoda zawodniczka z klubu MKS Pułtusk Julia Wilczyńska z czasem 51:48.

I miejsce Rafał Smoliński, II miejsce Arkadiusz Żyła, III miejsce Michał Dąbrowski

I miejsce Agnieszka Jankowska, II miejsce Angelika Długołęcka, III miejsce Julia Wilczyńska

Dodatkowo podczas biegu prowadzone były dwie dodatkowe kategorie. W kategorii Mistrzostwa Gminny Winnica o Puchar Wójta Gminny Roberta Wróblewskiego I miejsce zajął Orłowski Michał (czas 41:39), II miejsce Karasiewicz Paweł z klubu Lider Winnica ( czas 42:01 ) a III miejsce Jakubowski Dariusz, również z klubu Lider Winnica     ( czas 44:02 ). Wśród kobiet I miejsce z czasem 52:14 zajęła debiutująca na zawodach na tym dystansie Krawczyk Magdalena z klubu Lider Winnica. Na II miejscu podium stanęła Pierzchała Ilona (czas 1:00:27) a na miejscu III Wróblewska Hanna. W kategorii Leśnik bezapelacyjne wygrał również Orłowski Michał, drugi był Warchoł Artur z klubu KB im. Piotra Sękowskiego z czasem 48:54 a trzeci Skoroszewski Zygmunt z czasem 54:33.

Mistrzostwa Gminy Winnica Mężczyźni

I miejsce Michał Orłowski, II Paweł Karasiewicz, III miejsce Dariusz Jakubowski

Mistrzostwa Gminy Winnica Kobiety

I miejsce Magdalena Krawczyk, II miejsce Ilona Pierzchała, III miejsce Hanna Wróblewska

Kategoria Leśnik

I miejsce Michał Orłowski, II Artur Warchoł, III miejsce Zygmunt Skoroszewsk

Podczas, gdy zawodnicy znajdowali się na trasie „Żółtego Jesiennego Lisa” dzieci zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi lasu w konkursie przygotowanym przez Zastępcę Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Panią Kamilę Mokrzycką. Dzieci odpowiadały na pytania m.in. Czego nie należy robić w lesie? Jaki jest największy ssak żyjący w lesie? Co możemy zrobić z drzewa? Wymień drzewa liściaste w lesie? itp. Każde dziecko które udzieliło poprawnej odpowiedzi otrzymało nagrodę ufundowaną przez WFOŚiGW.

Po zakończeniu rywalizacji dorosłych biegaczy przyszła pora na bieg „Mini Żółty Jesienny Lis”. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, najmłodsze, którym podczas biegu towarzyszyli rodzice i ciut starsze. W tym biegu nie liczył się wynik sportowy, a jedynie dobra zabawa i propagowanie aktywności fizycznej dzieci na łonie natury. Każde dziecko otrzymało po biegu pamiątkowy medal i nagrodę ufundowaną przez Lasy Państwowe.

Kiedy wszyscy „uporali” się z trasą biegu przyszła pora na uzupełnienie energii w naszym „kąciku” kulinarnym. Tu duże podziękowania ślemy do Sylwii Sikorskiej-Kopki, która przygotowała dla wszystkich przepyszne zupy: krem z dyni i bardzo pożywny żurek z białą kiełbasą i jajkiem. Po zupie przyszedł czas na pieczenie ekologicznych kiełbasek nad ogniskiem, które dostarczyła Bioszynkownia Adama Kowalczyka. Na deser można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rębkowa.

Po wspólnym biesiadowaniu nadszedł czas na dekorację najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Lasy Państwowe oraz Wójta Gminny Winnica Roberta Wróblewskiego wręczali Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Pułtusk Tomasz Baranowski, Przewodniczący Rady Gminny Winnica Antoni Pieńkos oraz Zastępca Prezesa WFOŚiGW Kamila Mokrzycka.

 

Zarząd LUKS „Lider” składa serdeczne podziękowania dla Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa Pułtusk za objęcie patronatem oraz wsparcie finansowe i rzeczowe naszego biegu. Dodatkowo za pomoc serdecznie dziękujemy wójtowi Gminy Winnica Robertowi Wróblewskiemu, który ufundował puchary w kategorii Mistrz Gminy Winnica. Z całego serca dziękujemy, również za wsparcie naszego biegu: Kancelarii Radcy Prawnego Jacka Nieściora, Ecopuls Radosławowi Mokrzyckiemu, Firmie Remontowo-Budowlanej „Perfekta” Grzegorzowi Bielskiemu, Pracowni Reklamy HammerHead Rafałowi Garusowi,  Beauty Salon Monice Madeńskiej. Dziękujemy też strażakom z OSP Bulkowo i Ratownikom z Pułtuskiego WOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu oraz Pani Anicie Piechockiej-Wendzie za obsługę sędziowską podczas trwania zawodów.

            Szczególne podziękowania należą się dyr. biegu Arturowi Kopce, biegaczom oraz kibicom i organizatorom naszego biegu. Dzięki Wam ta impreza jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Cieszy nas fakt, że z roku na rok jest Was coraz więcej i wspólnie z nami chcecie spędzać czas na łonie natury w naszych przepięknych lasach  w październikowy dzień.

Prezes LUKS „Lider”

Marcin Kozłowski

Relacja fotograficzna cz. 1

Relacja fotograficzna cz. 2

Oficjalne wyniki biegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *