192

13 października „starszaki” z Lidera Winnica rozegrały w Winnicy trzeci, przedostatni turniej mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005.

W pierwszym spotkaniu rozegraliśmy mecz rewanżowy z zespołem z Mławy. Nasza przewaga nie podlegała zakwestionowania w żadnej minucie meczu. Wygrywamy pierwszą połowę 19:3 a całe spotkanie 35:13. Cieszą takie mecze nie tylko z powodu wyniku ale przede wszystkim z tego, każda z zawodniczek mogła pokazać swoje umiejętności a maluchy mogą zdobywać doświadczenie ze starszymi koleżankami. W  czasie takich spotkań dużo zmian.

Druga potyczka to ciężka przeprawa z koleżankami z Kontry Warszawa. Pierwsza połowa meczu, to nasza gra „z głowa”. Akcje sa przemyślane i dobrze wykończone. Przekłada się to na wynik, który po pierwszej połowie to 15:6 dla nas. W drugiej odsłonie byliśmy za bardzo rozluźnienie, nie wykorzystujemy trzech  rzutów karnych, bardzo wielu stuprocentowych sytuacji rzutowych na domiar złego dorzucamy ogromną liczbę własnych niewymuszonych przez przeciwnika błędów. Pomimo tego wygrywamy 23:15 ale jest to dla nas nauczka, że meczu nie wygrywa się po pierwszej połowie i należy być „czujnym” i kontrolować grę przez całe spotkanie. Mimo „snu” w ostatnim spotkaniu wygrywamy kolejne dwa spotkania i prowadzimy w grupie z kompletem zwycięstw. Dziewczęta gratulujemy.

Podziękowania za wspaniały doping licznie przybyłym kibicom, Rodzicom, Panu Andrzejowi Zarębie Dyrektorowi naszej szkoły, Panu Robertowi Rutkowskiemu członkowi zarządu naszego klubu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie niespodzianki dla zawodniczek wszystkich zespołów, słodkiego poczęstunku, Paniom Czyżewskiej, Karwczyk, Strauch, Dłutowskiej, Gizińskiej, Lisieckiej, Królak i Kowalskiej za wspaniałe ciasta. Dziękujemy za wsparcie finansowe Pani Prezes Zakładu Mleczarskiego „Przesident”  w Winnicy Barbarze Rudnik.

Skład zespołu:

Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska, Kinga Krawczyk, Olga Gołębiewska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

 

Najbliższe plany piłki ręcznej to turniej maluchów 2008-11 w Siemiatyczach w dniach 18-20 października, turniej „dużych” 2005-6 w Białymstoku w dniach 25-27 października, liga „maluchów” 16 listopada w Radziejowicach i „dużych” 17 listopada w Kontrze-Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *