155

5 października Maluchy Lidera Winnica z rocznika 2008-11 były gospodyniami pierwszego turnieju o mistrzostwo Mazowsza dziewcząt rocznik 2008 i młodsze. Udział wzięły trzy zespoły, Radziejowice, Przysucha i my. W spotkaniu z koleżankami z Radziejowic pierwsza połowa była bardzo zacięta, gra bramka za bramkę a nasze dziewczęta „zżerał” stres. Do przerwy remis 10:10. W drugiej odsłonie dziewczęta dały „popis” gry i przez dziesięć minut rzuciły aż siedem bramek tracąc tylko jedną. Końcówkę spotkania grały dziewczęta z rocznika 2009-11 i walczyły również bardzo dzielnie. Po całym spotkaniu na tablicy widniał wynik 19:14 dla naszych dziewcząt. Kibice zgotowali ogromną owację, bo przeciwnik był bardzo dobry a mecz ciekawy.

W drugim meczu sparowaliśmy z zawodniczkami z dalekiej Przysuchy. Przed meczem ustaliliśmy, że pierwsze pięć minut każdej połowy będzie grał „pierwszy” skład a kolejne dziesięć młodsze zawodniczki. Na początku „starszaki” wypracowały przewagę 7:0 i do gry weszły „młodsze” które walczyły bardzo dzielnie i straciły jedynie dwie bramki. Tak więc do przerwy na tablicy widniał wynik 7:2. Po kolejnych pięciu minutach drugiej odsłony wygrywaliśmy już 11:2 by na koniec cieszyć się z wygranej 15:5. Widać naszą pracę z naszymi „maluchami” oraz jak wielką frajdę sprawia im piłka ręczna.

Podziękowania za wspaniałe ciasta dla wszystkich dziewcząt grających w turnieju i pomoc przy jego organizacji dla Pań: Głodowskiej, Gołębiewskiej, Rzeczkowskiej, Grotowskiej, Berent, Jasińskiej, Ostaszewskiej, Brzozowskiej, Kieli, Krawczyk, Czyżewskiej, Darkowskiej, Staniszewskiej-Szeligi oraz Pań kucharek z naszej szkoły. Dziękujemy również za wsparcie Panu Dyrektorowi Andrzejowi Zarębie. Bardzo miłe jest dla uczennic jak kibicuje im ich Pan Dyrektor.