186

5 października Maluchy Lidera Winnica z rocznika 2008-11 były gospodyniami pierwszego turnieju o mistrzostwo Mazowsza dziewcząt rocznik 2008 i młodsze. Udział wzięły trzy zespoły, Radziejowice, Przysucha i my. W spotkaniu z koleżankami z Radziejowic pierwsza połowa była bardzo zacięta, gra bramka za bramkę a nasze dziewczęta „zżerał” stres. Do przerwy remis 10:10. W drugiej odsłonie dziewczęta dały „popis” gry i przez dziesięć minut rzuciły aż siedem bramek tracąc tylko jedną. Końcówkę spotkania grały dziewczęta z rocznika 2009-11 i walczyły również bardzo dzielnie. Po całym spotkaniu na tablicy widniał wynik 19:14 dla naszych dziewcząt. Kibice zgotowali ogromną owację, bo przeciwnik był bardzo dobry a mecz ciekawy.

W drugim meczu sparowaliśmy z zawodniczkami z dalekiej Przysuchy. Przed meczem ustaliliśmy, że pierwsze pięć minut każdej połowy będzie grał „pierwszy” skład a kolejne dziesięć młodsze zawodniczki. Na początku „starszaki” wypracowały przewagę 7:0 i do gry weszły „młodsze” które walczyły bardzo dzielnie i straciły jedynie dwie bramki. Tak więc do przerwy na tablicy widniał wynik 7:2. Po kolejnych pięciu minutach drugiej odsłony wygrywaliśmy już 11:2 by na koniec cieszyć się z wygranej 15:5. Widać naszą pracę z naszymi „maluchami” oraz jak wielką frajdę sprawia im piłka ręczna.

Podziękowania za wspaniałe ciasta dla wszystkich dziewcząt grających w turnieju i pomoc przy jego organizacji dla Pań: Głodowskiej, Gołębiewskiej, Rzeczkowskiej, Grotowskiej, Berent, Jasińskiej, Ostaszewskiej, Brzozowskiej, Kieli, Krawczyk, Czyżewskiej, Darkowskiej, Staniszewskiej-Szeligi oraz Pań kucharek z naszej szkoły. Dziękujemy również za wsparcie Panu Dyrektorowi Andrzejowi Zarębie. Bardzo miłe jest dla uczennic jak kibicuje im ich Pan Dyrektor.

 

Dziękujemy za wsparcie finansowe

Pani Barbarze Rudnik Dyrektor Zakładu Mleczarskiego Winnica Sp. z o.o.

Skład zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Natalia Darkowska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Emilia Głodowska, Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Martyna Kiela, Jałmużna Gabrysia, Rakowska Nikola, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Krajewska Karolina, Brzozowska Zosia, Inese Drewniak, Ostaszewska Marta.
Opiekunowie Tomasz Szeliga, Marzena Staniszewska-Szeliga.

 

Kolejnym występem Maluchów będzie turniej w Siemiatyczach w
dniach 18-20 października.

Trzymamy kciuki za występ naszych
zawodniczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *