176

 

 

    Jak w latach poprzednich w okolicach kwietnia i maja Winnica staje się stolicą szczypiorniaka. W tym roku w dniach 10-12 maja przyjechało do Winnicy jedenaście ekip do których dołączyła ekipa gospodyń. To było jednak już zwieńczenie wielotygodniowych przygotowań. Zaczęło się od przychylności Dyrektora ZPO Pana Andrzeja Zaręby. Później pojawili się Nasi Przyjaciele Sponsorzy i można było myśleć o sportowych zmaganiach. O znaczeniu naszego turnieju świadczy fakt, iż został on doceniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansowało nasze zmagania.

      Zespoły podzielone zostały na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym a następnie rozpoczęły się gry półfinałowe i finałowe.

Nasze zawodniczki zaczęły zmagania od piątkowego zwycięstwa 13:9 z Łukowem a następnie już po oficjalnym otwarciu turnieju pokonały po zaciętym spotkaniu 9:6 ekipę z Wyszkowa.

 

Otwarcie turnieju uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Pan Robert Wróblewski, Pan Andrzej Zaręba Dyrektor ZPO, Pani Anna Jacek – Walesiak Wicedyrektor ZPO, Pan Grzegorz Gutkowski Prezes WMZPR, Pan Andrzej Jabłoński Członek Zarządu WMZPR, Pan Ireneusz Górecki Prezes Banku Spółdzielczego w Winnicy oraz przewodniczący Rady Gminy Winnica Pan Antoni Pieńkos. Po przemówieniach odbył się dla kibiców konkurs rzutu w poprzeczkę. Wygrał go Wojtek Staniszewski pokonując koleżanką z klasy, piłkarkę ręczną rocznika 2009 Martynkę Berent i otrzymał torbę sportową hummela ufundowaną przez klub Lidera.

 

W pierwszym sobotnim spotkaniu bardzo pewnie pokonujemy zespół ze stolicy Mazur, ekipę MTS Giżycko 16:8. Kolejny nasz przeciwnik to zespół Wilanowi Warszawa, jak się okazało późniejszy triumfator całych zmagań. Tu niestety gramy bardzo nieskutecznie, troszkę bez pomysłu i przegrywamy swoje pierwsze spotkanie 8:16. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo dziewcząt z Warszawy. Ostatnie nasze spotkanie grupowe to potyczka z równie silną ekipą z Ulana – Majoratu. Gramy duzo lepiej niż z dziewczętami ze stolicy ale to nie wystarczy. W newralgicznych momentach zawodzi skuteczność i schodzimy z parkietu pokonani  6:10. Tak więc zajmujemy w naszej grupie miejsce III i czeka nas walka o wejście do najlepszej czwórki turnieju z II ekipą grupy B zespołem MKS Lublin.

Mecz był super w wykonaniu obydwu ekip. Zacięty, z ogromną dramaturgią, walką o każdą piłkę ku uciesze licznie przybyłych kibiców. Po pierwszej połowie remis 5:5, po drugiej remis 11:11 i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Tutaj mamy pecha. Nie rzucamy trzech karnych i dwóch „setek” co skrzętnie wykorzystują koleżanki z Lublina i wygrywają mecz 11:14.

Tak więc pozostała nam gra o miejsca V – VIII w naszym turnieju. Kolejne spotkanie decydowało o tym czy zagramy o miejsce V czy VII. Czekała nas powtórka z meczu grupowego z ekipą z Wyszkowa. Było w niej widać jak wiele wysiłku kosztowało nas poprzednie spotkanie. Choć przeważamy w każdym elemencie to nie potrafimy wykorzystać wypracowanych sytuacji rzutowych i niemiłosiernie obijamy bramkarkę przeciwniczek. Po prostu zmęczenie. W tym meczu również do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. Niestety również w niej pudłujemy i tym razem przegrywamy 13:14.

W meczu o VII miejsce z zespołem z Końskich poprawiamy skuteczność i pewnie wygrywamy 13:8.

Wszystkie ekipy zachwycone były poziomem spotkań na turnieju i podkreślali że można było zająć i pierwsze i dwunaste miejsce tak była wyrównana gra.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

 

I – UKS „WILANOWIA” WARSZAWA

II – MKS KARCZEW

III – MKS LUBLIN

IV – ULKS „GROM” WIENIAWA

V – UKS „1” WYSZKÓW

VI – UKS „SPRINT” ULAN – MAJORAT

VII – LUKS „LIDER” WINNICA

VIII – UKS „OLIMPIA” KOŃSKIE

IX – UKS „JEDYNKA” ŁUKÓW

X – MUKS „CZARNI” REGIMIN

XI – AP „MARCOVIA” MARKI

XII – MTS GIŻYCKO

 

Nasze podopieczne otrzymały wiele wyróżnień. Te z uśmiechem to najwyższa Ewelina Lisiecka. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Maja Gizińska, a do najlepszej „7” wybrana została Klaudia Światkowska.

O zadowoleniu z organizacji turnieju szkoleniowców wszystkich ekip świadczy fakt, iż już zarezerwowali obecność w przyszłym roku. To cieszy i widać, że trud tak wielu osób się opłacił. Tak, więc do zobaczenia za rok.

Każda zawodniczka bez względu na zajęte miejsce wyjechała z Winnicy z dyplomem, medalem, butonem, zdjęciem turniejowym i okolicznościową koszulką. Taki wysiłek należy doceniać.

 

Skład zespołu:

Olkowska Wiktoria, Ela Mierzejewska, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia  i Czyżewska Natalia.

 

Całe te zmagania nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej – Szeligi oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

 1. PAN WÓJT GMINY WINNICA ROBERT WRÓBLEWSKI
 2. PAN ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY
 3. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
 4. PAN ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK
 5. PAŃSTWO MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS
 6. PAN IRENEUSZ GÓRECKI – BANK SPÓŁDZIELCZY W WINNICY
 7. PAN STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY
 8. PANI BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA
 9. PAN KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL
 10. PAN PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
 11. PAN SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK
 12. PAN JAN KACZMARCZYK – FIRMA DROGI I MOSTY
 13. PAN SŁAWOMIR LENARCIK FIRMA MASARSKA LENARCIK
 14. MAREK CHODKOWSKI – HURTOWNIA LIMONKA
 15. PAN DARIUSZ DULIŃSKI – ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA OWOCOWO WARZYWNEGO DARIA W WINNICY
 16. GLAZ BUD MARIUSZ WEŁNA
 17. PAN ZBIGNIEW KOWALCZYK – FIRMA „BUDOMUR”
 18. PAŃSTWO SOSNOWSCY – FIRMA „SANIMAX”
 19. STAROSTWO POWIATOWE W PUŁTUSKU Z PANEM STAROSTĄ JANEM ZALEWSKIM

 

Galeria zdjęć – kliknij

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *