200

W dniu 11 maja 2019 odbył się IX Półmaraton Szelkowski oraz IX Szelkowski Bieg Długodystansowy 10.5 km. W półmaratonie wystartował reprezentant naszego klubu Paweł Krawczyk, który ukończył zawody z nową życiówką – od teraz wynosi ona 1:41:36 !!! „Leny” dobiegł do mety na 23 pozycji, co dało mu również 8 miejsce w kategorii wiekowej. Zawody ukończyło 60 biegaczy.

Nowa życiówka w półmaratonie dobrze wróży dla Pawła, bo już 26 maja o godz 8:45 zmierzy się on z dystansem maratońskim w 30. Maratonie Juranda w Szczytnie.

Relacja „Lenego” :

„11.05.2019 r. o godz. 11:00 stanąłem na starcie IX Półmaraton Szelkowski. To dziewiąta edycja tego biegu ale moja pierwsza. Słyszałem dobre opinie o biegu i o organizacji. Zaczęło się bardzo dobrze bo Szelków przywitał mnie bardzo przyjemną słoneczną pogodą. Ponadto marka Lider Winnica jest już znana w Szelkowie bo kilkoro nieznanych mi dotąd napotkanych osób serdecznie mnie witało widząc winnickie barwy sportowe. Przed rozpoczęciem biegu wszyscy biegacze udali się na skrzyżowanie dróg w Starym Szelkowie, koło boiska szkolnego gdzie Pan Wójt Gminy Szelków złożył kwiaty pod pomnikiem ustawionym na mogile zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego poległym za ojczyznę w bitwie z Rosjanami w 1920 roku. Następne udaliśmy się na start skąd ruszyli biegacze IX Półmaratonu Szelkowskiego i IX Szelkowskiego Biegu Długodystansowego. Biegnąc 21,097 km miałem dość czasu aby podziwiać malownicze krajobrazy nowo poznanych miejscowości tj. jak Stary Szelków, Magnuszew Duży, Nowy Strachocin i Stary Strachocin. Zabrakło tylko trasy przez rzekę Orzec w Szelkowie. Nawet kilku mieszkańców po trasie nam kibicowało zagrzewając do biegu. Niesiony tą miłą atmosferą zacząłem bieg w tempie około 4:40 min/km. Sił starczyło na 16 km. Niestety późnij już było dla mnie tylko gorzej. Ostatecznie zakończyłem z oficjalnym czasem 1:41:36. Mimo to, że nie utrzymałem założonego tempa do końca biegu to oczywiście jestem zadowolony bo czas z PZU półmaratonu warszawskiego z 2018 roku poprawiłem o 10 min.”

 

Lisia piona dla naszego sponsora

ZAKŁAD MLECZARSKI
WINNICA Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *