153

Niedziela 31 marca była dniem kiedy Liderki z Winnicy ostatni raz wystąpiły w tym sezonie w mazowieckiej lidze młodziczek. Po wygranej we wtorek 28:23 w Pruszkowie teraz nadszedł czas na rewanż w naszej hali. Kibice czekali na spotkanie pełne emocji i się nie zawiedli. Po czterech minutach na tablicy widniał wynik remisowy 2:2, by po kolejnych pięciu nasze liderki prowadziły już 6:3 i to pomimo nie rzuconych dwóch karnych. Jednak przeciwniczki nie odpuszczały i w szesnastej minucie znowu mamy remis 7:7. Trzy minuty później Liderki prowadzą już 12:8 ale do szatni schodzą wygrywając 13:12. Jesteśmy zdecydowanie lepsi ale nie wykorzystujemy aż pięciu rzutów karnych i wielu sytuacji sam na sam z bramkarką przeciwniczek. W przerwie ustalamy pewną strategię na dalszą grę i drugą odsłonę zaczynamy od zdobycia pięciu bramek bez starty żadnej i w dwudziestej dziewiątej minucie wygrywamy 18:12. Pomimo, iż nie rzucamy kolejnego karnego to na siedem minut przed końcem spotkania nasza przewaga dziewięciu bramek (25:16). Nie wynik był jednak najważniejszy ale to aby każda z dziewcząt zagrała w spotkaniu. Ostatecznie wygrywamy 27:20 i jest to szósta kolejna nasza wygrana w lidze. Te dwa ostatnie mecze z koleżankami z Pruszkowa pokazały jak ogromną pracę zrobiły dziewczęta przez ostatni rok. W zeszłym sezonie po wynikach 7:11 i 13:10 byliśmy gorsi od przeciwniczek o jedną bramkę a dzisiaj wygrywamy 28:23 i 27:20 czyli to my jesteśmy lepsi i to o dwanaście bramek. Bardzo to cieszy i mobilizuje do ciężkiej pracy. Jak widać nawet tak mały klub jak my, z takiej małej miejscowości może na równi rywalizować z potentatami w tej dyscyplinie. Teraz czeka nas kwietniowa praca nad poprawą naszych błędów i szlifowania tego co mamy najlepsze. Kolejne starty to majowy turniej (10-12) w Winnicy oraz szkolne rozgrywki, mistrzostwa rejonu ciechanowskiego w Winnicy i Sochocinie.