209

Dziesięć dni po świetnym, zwycięskim meczu z rocznikiem 2004 z Mławy, trzeciego marca rozegraliśmy ostatni mecz ligowy z dziewczętami z tego miasta. Gościliśmy nasze rówieśniczki z rocznika 2005, z którymi w Mławie wygraliśmy 32:13. W Winnicy również zaczynamy bez żadnych kompleksów i prowadzimy pewnie od samego początku. Pierwszą bramkę tracimy dopiero w siódmej minucie wygrywając 7:0. Na przerwę schodzimy wygrywając 22:9. W drugiej odsłonie podkręcamy tempo i pomimo czterech niewykorzystanych rzutów karnych dorzucamy do wyniku dwadzieścia pięć bramek tracąc tylko siedem. Tak więc pokonujemy koleżanki z Mławy 47:16, czyli do wyniku z Mławy dorzucamy dwanaście trafień. Cieszy ten fakt, bo graliśmy z rówieśniczkami i grały wszystkie dziewczęta, nawet ze wskazaniem na te, które do tej pory spędzały na parkiecie mniej czasu. Widać jak fajną pracę wykonały do tej pory nasze podopieczne, co bardzo ucieszyło licznie przybyłych kibiców i Rodziców. Ogromne brawa dla wszystkich dziewcząt. Mamy nadzieję, że obecny na spotkaniu członek zarządu klubu Pan Robert Rutkowski również był dumny z zawodniczek Lidera Winnica.

Najbliższy nasz mecz to potyczka na wyjeździe z zespołem z Marek 17 marca, z którym wygraliśmy u siebie dziesięcioma bramkami. Liczymy na kolejny dobry występ i dobre widowisko.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc Radzie Gminy Winnica za dotację na działalność w 2019 roku, Wójtowi Gminy, Dyrekcji ZPO w Winnicy, Dyrekcji Zakładu Mleczarskiego President w Winnicy oraz Rodzicom.