200

19 stycznia zawodniczki Lidera Winnica rozegrały w Mławie drugi mecz ligowy w tym roku. Tydzień temu pokonały pewnie swoje rówieśniczki z tego samego klubu. Teraz jednak poprzeczka podniesiona była o wiele wyżej. Czekała nas potyczka z dziewczętami o rok lub dwa lata starszymi niż nasze podopieczne, a to oznacza w tym wieku ogromną różnicę w sile fizycznej.

Jednak my pojechaliśmy walczyć i zdobywać doświadczenie a nie się poddać. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły „nie odstawiały ręki” i walczyły do końca. Zaczynamy od prowadzenia 6:5 dla nas by po następnych siedmiu minutach widniał na tablicy wynik 7:11 dla przeciwniczek. Po kolejnych pięciu minutach jest już tylko 11:12. Choć na trzy minuty przed końcem przegrywamy 12:15 to na przerwę schodzimy przegrywając tylko jedną bramką 14:15.

Druga połowa to również walka o każdą piłkę. W czterdziestej piątej minucie jest 26:28 dla przeciwniczek. Ostatecznie przegrywamy 28:32, ale jest to dużo lepszy mecz niż przed tygodniem. Duże brawa dla dziewcząt. Zabrakło niewiele. Trzeba wspomnieć, iż zespół z Mławy to starszy rocznik dziewcząt z trzech dużych szkół miejskich a my to dwa roczniki stworzone z małych klas, małej szkoły. Tym bardziej należy uważać mecz za bardzo udany. Poprawimy skuteczność i na pewno w meczu w Winnicy 20 lutego się zrewanżujemy.

Najbliższy nasz mecz to potyczka z Markami w Winnicy 17 lutego o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Urzędu Gminy w Winnicy na czele z panem wójtem Robertem Wróblewskim, dyrektora ZPO w Winnicy pana Andrzeja Zaręby, wspaniałej pomocy rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, pani Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, pan Dariusz Duliński „Daria”, pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, pan Krzysztof Walendziewski „Walkrys”, pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”.

Podziękowania za pomoc w transporcie dzieci dla panów Pniewskiego i Gizińskiego.

Skład zespołu:

Wiktoria Olkowska (4 bramki), Zuzia Stańczak, Karolina Królak (7), Oliwia Pniewska (14), Sylwia Kowalska, Ewelina Lisiecka, Maja Gizińska (1), Oliwia Dłutowska (1), Klaudia Światkowska (1), Natalia Czyżewska.

Tomasz Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *