179

19 stycznia zawodniczki Lidera Winnica rozegrały w Mławie drugi mecz ligowy w tym roku. Tydzień temu pokonały pewnie swoje rówieśniczki z tego samego klubu. Teraz jednak poprzeczka podniesiona była o wiele wyżej. Czekała nas potyczka z dziewczętami o rok lub dwa lata starszymi niż nasze podopieczne, a to oznacza w tym wieku ogromną różnicę w sile fizycznej.

Jednak my pojechaliśmy walczyć i zdobywać doświadczenie a nie się poddać. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Oba zespoły „nie odstawiały ręki” i walczyły do końca. Zaczynamy od prowadzenia 6:5 dla nas by po następnych siedmiu minutach widniał na tablicy wynik 7:11 dla przeciwniczek. Po kolejnych pięciu minutach jest już tylko 11:12. Choć na trzy minuty przed końcem przegrywamy 12:15 to na przerwę schodzimy przegrywając tylko jedną bramką 14:15.

Druga połowa to również walka o każdą piłkę. W czterdziestej piątej minucie jest 26:28 dla przeciwniczek. Ostatecznie przegrywamy 28:32, ale jest to dużo lepszy mecz niż przed tygodniem. Duże brawa dla dziewcząt. Zabrakło niewiele. Trzeba wspomnieć, iż zespół z Mławy to starszy rocznik dziewcząt z trzech dużych szkół miejskich a my to dwa roczniki stworzone z małych klas, małej szkoły. Tym bardziej należy uważać mecz za bardzo udany. Poprawimy skuteczność i na pewno w meczu w Winnicy 20 lutego się zrewanżujemy.

Najbliższy nasz mecz to potyczka z Markami w Winnicy 17 lutego o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Urzędu Gminy w Winnicy na czele z panem wójtem Robertem Wróblewskim, dyrektora ZPO w Winnicy pana Andrzeja Zaręby, wspaniałej pomocy rodziców oraz naszych sponsorów – przyjaciół jak pan Stefan Winnicki firma „Topaz”, pani Anna Rudnik Zakład Mleczarski w Winnicy, pan Andrzej Grabowski „Polmlek”, pan Dariusz Duliński „Daria”, pan Ireneusz Górecki BS w Winnicy, pan Krzysztof Walendziewski „Walkrys”, pan Jan Kaczmarczyk „Drogi i Mosty”, pan Krzysztof Gierczak „Gerpol”.

Podziękowania za pomoc w transporcie dzieci dla panów Pniewskiego i Gizińskiego.

Skład zespołu:

Wiktoria Olkowska (4 bramki), Zuzia Stańczak, Karolina Królak (7), Oliwia Pniewska (14), Sylwia Kowalska, Ewelina Lisiecka, Maja Gizińska (1), Oliwia Dłutowska (1), Klaudia Światkowska (1), Natalia Czyżewska.