189

19 listopada 2017 odbył się pierwszy amatorski turniej badmintona w Winnicy. W zawodach wzięło udział 20 zawodników. Po zaciętych rozgrywkach pierwszym mistrzem badmintona w Winnicy został Adam Kowalczyk.

Do turnieju zgłosiło się 20 zawodników (w tym dwie kobiety). W wyniku losowania podzielono zawodników na 4 grupy. W grupach zagraliśmy systemem „każdy z każdym”, łącznie to aż 40 meczów.

5. Magdalena Bajer

Z każdej grupy awansowało dwóch najlepszych zawodników. Dalej rywalizacja toczyła się systemem pucharowym.

Paweł Kowalczyk – Adam Kowalczyk 1:2

Po zaciętym finale pomiędzy dwoma braćmi zwycięzcą turnieju okazał się Adam Kowalczyk!

Rozegrano także Finał kobiet, aby wyłonić zwycięzcę w kategorii kobiet. Magdalena Zemlak wygrała z Magdaleną Bajer 2:0 i tym samym zdobyła I miejsce w kategorii kobiet.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pograć w badmintona na „treningi”, które odbywają się w piątki o 20.00 na hali w Winnicy. Zapewniamy cały sprzęt (rakietki, lotki, boisko). Szczegółowe informacje, w które piątki gramy w badmintona podajemy zawsze na naszym facebooku (www.facebook.com/LiderWinnica/).