W sobotni poranek 22 sierpnia 2020 odbył się Turniej Koszykówki 3×3 WaBasket Winnica 2020, który był częścią projektu „Winnicki Festiwal Gier Sportowych”. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Pełen Luz, Przasnysz, Ballers, Higflyers oraz Lider Winnica.  Turniej otworzył Prezes „Lidera” Marcin Kozłowski oraz  Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, dwie połowy po 7 minut. Po rozegraniu wszystkich meczy dalsza rywalizacja toczyła się systemem pucharowym.

• Przasnysz – Lider Winnica 12:8

Drużyna Ballers pewnie wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała z pierwszego miejsca do dalszego etapu turnieju. Miejsce drugie zajęła drużyna Pełen Luz, która tylko raz musiała uznać „wyższość” rywala. Na trzecim miejscu ulokowała się drużyna z Przasnysza, a na czwartej premiowanej awansem pozycji znalazła się drużyna gospodarzy turnieju Lider Winnica. Piąte miejsce zajęła drużyna Higflyers.

Faza Pucharowa

Półfinały :

• Ballers – Lider Winnica 28:18

Fazę pucharową rozpoczął mecz Ballers – Lider Winnica. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu drużyna Ballers włączyła drugi bieg i odskoczyła gospodarzom na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu i tym samym awansowali do finału turnieju. Punkty Ballers : Mateusz Gródek 10 pkt., Jakub Gródek 12 pkt., Maciej Gregajtys 6 pkt. Punkty Lider Winnica: Krzysztof Drzazgowski 4 pkt., Robert Rutkowski 1 pkt., Marcin Kozłowski 4 pkt., Tomasz Zawadzki 4 pkt., Paweł Zaremba 5 pkt.

• Pełen Luz – Przasnysz 22:17

Drugi półfinał to mecz pomiędzy drużyną Pełen Luz, a Przasnyszem. Zespół z Pułtuska kontrolował całe spotkanie od samego początku, dzięki dobrej grze całego zespołu. W drużynie Przasnysza dwoił się i troił Czaplicki Maciej, ale to było za mało żeby awansować do wielkiego finału. Punkty Pełen Luz : Michał Lechmański 4 pkt., Paweł Lechmański 8 pkt., Konrad Putrzyński 4pkt., Marcin Liberski 1pkt., Piotr Kossek 5 pkt. Punkty Przasnysz: Czaplicki Maciej 12pkt., Stępski Kamil 5 pkt.

Mecz 0 3 miejsce:

• Przasnysz – Lider Winnica 12:13

Początek meczu to słaba skuteczność po obu stronach boiska, ale z upływem kolejnych minut to gospodarze wysuwali się na prowadzenie. W ostatnich minutach meczu oba zespoły wyczerpały swój limit fauli i walka toczyła się na rzuty osobiste. Ciut więcej zimnej krwi miał zespół Lider Winnica i to właśnie oni zajęli III miejsce w turnieju.  Punkty Lider Winnica: Marcin Kozłowski 8 pkt., Krzysztof Drzazgowski  2 pkt., Robert Rutkowski 2 pkt., Paweł Zaremba 1 pkt. Punkty Przasnysz: Czaplicki Maciej 1 pkt., Klucz Sebastian 3 pkt., Osiadacz Krzysztof 5 pkt., Stępski Kamil 3 pkt.

Finał:

• Pełen Luz – Ballers 10 : 24

W wielkim finale spotkały się drużyny z Pułtuska, które doskonale się znały z Pułtuskich parkietów. Dobrą skutecznością od początku meczu mógł się pochwalić duet Maciej Gregajtys & Mateusz Gródek z drużyny Ballers. Koledzy z zespołu byli motorem napędowym swojej drużyny na którego odpowiedzi nie miał zespół Pełen Luz, który przy słabej skuteczności musiał uznać wyższość młodszych kolegów z Pułtuska. Punkty Ballers: Maciej Gregajtys 13pkt., Gródek Mateusz 9 pkt., Jakub Gródek 2 pkt. Punkty Pełen Luz : Michał Lechmański 4 pkt., Putrzyński Konrad 4 pkt., Piotr Kossek 2 pkt.