26 stycznia w hali sportowej PSP Winnica odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas VII-VIII. Każdy wie o „sile” dziewcząt z Winnicy na co dzień grających w Liderze Winnica i występujących na parkietach całej Polski. Niestety ma to swoje konsekwencje w obsadzie Mistrzostw Powiatu, ponieważ brak jest chętnych do rywalizowania z Winniczankami. W tym roku przyjechały dziewczęta z PSP Przewodowo z opiekunem Panem Pawłem Zarembą i już za samą odwagę należą się im wielkie słowa uznania.

Zawody otworzył Wójt Winnicy Pan Robert Wróblewski wraz z Dyrekcją ZPO Winnica Panem Andrzejem Zarębą i Panią Anna Jacek – Walesiak. Po tym nastąpiła część sportowa. Dziewczęta z Przewodowa walczyły dzielnie choć wiadomo było, że z Winniczankami będzie im trudno o korzystny wynik. Pomimo wysokiej wygranej gospodyń, przyjezdnej ekipie należą się słowa uznania.

Na koniec Dyrekcja ZPO wręczyła zawodniczkom obydwu zespołów dyplomy i medale ufundowane przez Starostę Pułtuskiego Pana Jana Zalewskiego. Już za tydzień 4 marca w Winnicy odbędą się Mistrzostwa Rejonu, których  zwycięska awansuje na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży. Emocje gwarantowane.

 

Kolejność końcowa

  1. PSP Winnica – opiekun Tomasz Szeliga
  2. PSP Przewodowo – opiekun Paweł Zaremba

 

Skład PSP Winnica:

Sylwia Kowalska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Zuzanna Stańczak, Klaudia Światkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *