17 listopada „starszaki” z Lidera Winnica rozegrały w Warszawie ostatni turniej I rundy mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005.

Już wcześniej zapewniliśmy sobie awans do najlepszej ósemki Mazowsza i turniej w warszawskiej Kontrze chcieliśmy ukierunkować na jak najdłuższą grę zmienniczek a nie na wynik i liczyliśmy się z porażkami. Do tego na zgrupowaniu Kadry Mazowsza Oliwia Pniewska nabawiła się kontuzji i postanowiliśmy, że 17 listopada nie wystąpi i będzie dopingowała koleżanki z ławki rezerwowych a to bardzo ważna zawodniczka dla naszego zespołu.

Pierwszy mecz to potyczka z bardzo fajnym zespołem z Regimina. Do trzynastej minuty czyli stanu 6:6 graliśmy bardzo przyzwoicie. Później robiliśmy błąd za błędem dając sobie rzucić sześć bramek z rzędu nie zdobywając żadnej. Do szatni schodzimy przegrywając 7:13. W drugiej odsłonie gramy bramka za bramkę i przegrywamy 20:27. Na pochwałę zasługuje postawa Klaudii Światkowskiej, która zdobyła 12 bramek co jest Jej rekordem w lidze.

W drugim spotkaniu które od pierwszego dzieliło tylko 30 minut przerwy, graliśmy z bardzo silną Wilanowią, którą pokonaliśmy na ich parkiecie jedną bramką. Tylko mecz się rozpoczął a już straciliśmy kolejną kluczową zawodniczkę Wiktorię Olkowską, która nabawiła się kontuzji po nieładnym faulu przeciwniczki. Zostaliśmy bez zmiany. Efekt to szybki „odjazd” Warszawianek. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 6:14 a całe spotkanie 11:26. Już 8 grudnia rozegramy w Warszawie rewanż za to spotkanie w fazie finałowej i liczymy na to, że wystąpimy w pełnym składzie.

Taki turniej to zimny prysznic, który jest czasami potrzebny, aby pamiętać o potrzebie ciężkiej pracy na treningach i tym, że każda zawodniczka powinna dawać z siebie na nich zawsze sto procent, bo nie wiadomo kiedy będzie grała całe spotkania i wiele będzie zależało od Jej postawy.

Najbliższe plany „starszaków” to 24 listopada pierwszy mecz w fazie finałowej i jechać będziemy do Radomia.

 

Skład zespołu:

Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska. Opiekun Tomasz Szeliga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *