W piątek 24 maja dziewczęta ze szkoły w Winnicy z rocznika 2008 – 10, młodsza grupa bawiąca się w piłkę ręczną w klubie „Lidera” Winnica wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich programu „Ręczna na Orlikach” w Chorzelach. Wystawiliśmy dwa zespoły jeden z klas II-III i drugi z klasy IV, aby jak najwięcej nasze pociechy grały. W zawodach wystąpiło pięć zespołów dziewcząt i graliśmy systemem ‚każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu graliśmy między sobą i po zaciętym
spotkaniu „starszaki” pokonały swoje młodsze koleżanki. kolejne mecze młodszej grupy to wygrana z drugim zespołem z Chorzel, nieznaczna przegrana z pierwszym zespołem z tej miejscowości i wisienka na torcie czyli pokonanie koleżanek z Przasnysza, co dało III miejsce. Jest to ogromny sukces naszych „maluchów”. „Starszaki”, po pokonaniu naszych „maluchów”, wygrały z zespołem z Przasnysza, pokonały drugi zespół z Chorzel i w finale nie dały szans pierwszemu zespołowi z tej szkoły wygrywając aż 15:0. Tak więc zdobyły pierwsze miejsce i awans na Finał Wojewódzki do Karczewa (4 czerwca) gdzie wystąpi dziesięć najlepszych zespołów. Ogromne brawa dla wszystkich naszych dziewcząt. Wyjazd został sfinansowany z dotacji Gminy Winnica na rozwój piłki ręcznej. Podziękowania dla Pana Andrzeja Zaręby, Dyrektora ZPO Winnica za wspieranie piłki ręcznej i współpracę jaką życzyłby sobie każdy klub.

W turnieju udział wzięły:
Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Karolina Krajewska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Emilia Głodowska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Sandra Andryszczyk, Wiktoria Rzeczkowska, Natalia Darkowska, Nadia Głodowska, Weronika Kiela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *